מקרה 6

האתגר:

אל הקליניקה הגיעה מטופלת כבת 42 שהתלוננה כי חסרות לה שיניים אחוריות וכי שיניה הקדמיות מתנדנדות מאוד. המטופלת לא ביקרה בעבר אצל רופא השיניים עקב חרדה גדולה, והסיבה היחידה שהגיעה לטיפול עכשיו הייתה הפחד לאבד את שיניה הקדמיות.
לאחר בדיקה הוסבר למטופלת שעליה לעבור עקירה כללית של כל שיניה.
 
הטיפול שעמד בפני המטופלת גרם לה למשבר גדול והיא ביקשה טיפול שיבוצע במלואו ביום אחד, ובסופו תהיינה לה שיניים קבועות בפה.
המטופלת לא רצתה לראות את עצמה מחוסרת שיניים אפילו לשעה אחת, וביקשה שאפילו בעלה לא יידע איזה טיפול היא עוברת, כי מאוד פחדה מתדמית של אישה בלי שיניים. המטופלת לא הייתה מוכנה לשקול תותבת נשלפת אפילו כטיפול זמני למספר חודשים עד לביצוע שתלים.
 

הטיפול:

לאחר פגישה מקדימה אחת בה נלקחו מידות ראשוניות של המטופלת, היא הוזמנה ליום טיפול ארוך בשיטת All On 4. באותו יום נעקרו כל שיניה של המטופלת והוחדרו 4 שתלים ללסתותיה. בשעות אחר-הצהריים עזבה המטופלת את הקליניקה עם שיניים מלאות מוברגות לשתלים, אשר היו יפות בהרבה משיניה המקוריות ואפשרו לה לתפקד וללעוס מיד.
 

התוצאה:

בביקורת שנערכה שבוע לאחר הטיפול הביעה המטופלת אושר רב מהתוצאה וסיפרה על ריפוי מהיר וכמעט נקי מכאבים. המטופלת סיפרה שהיא מצליחה לנגוס אפילו בדברים קשים.
מקרה זה מדגיש את היכולת להתאמת טיפול מהיר ומיידי לאנשים שצריכים להחליף באופן מלא את שיניהם ואינם מעוניינים לעבור סדרת טיפולים ארוכה ומסובכת הכרוכה בהשתלות עצם, הרמות סינוס וגשרי חרסינה על שתלים. טיפול שיכול היה להתפרס על פני שנה התקצר ליום אחד בזכות השיטה החדשה והמהפכנית -All On 4 .