טיפולי חניכיים ושיננית

אחת מהתופעות של מחלת החניכיים שאינה מלווה בכאב ואינה מציבה סימנים ברורים לקיומה ובכך רוב האנשים אינם מודעים לתהליך ההחמרה ההדרגתי של המחלה, עד שמופיעות תופעות של כאב, דלקות, נפיחות, תזוזת שיניים ואף לאובדן שיניים יקרות וחשובות.כיצד מתפתחת דלקת/מחלת חניכיים?

החניכיים, היא הרקמה הרכה העוטפת ותומכת בשיניים, דלקת או מחלת חניכיים היא מחלה זיהומית הפוגעת ברקמות התומכות את השיניים בעצם הלסת והיא נחשבת לסיבה העיקרית לאבדן שיניים

דלקת החניכיים מתפתחת כתוצאה מרובד חיידקי (פלאק) המצטבר על גבי השיניים, כתוצאה מהצטברות שאריות מזון סביב ובין השיניים המעניקות משכן להצטברות רבה של חיידקים באזור זה.

פלאק שלא מסירים במהלך יומיים, הופך לאבנית המשמשת מוקד נוח להצטברות חיידקים נוספים המאיצים את התפתחות המחלה.

כיצד תוכלו לאבחן דלקת/מחלת חניכיים?

1. דימום מהחניכיים בעת מגע בהן או בצחצוח.

2. חניכיים נפוחים, אדומים ורגישים.

3. רגישות שיניים לטמפרטורה ולמגע.

4. ניידות שיניים ונסיגת חניכיים.

5. ריח רע הנודף מהפה.

6. מרווחים הנוצרים בין השיניים, במיוחד בשיניים קדמיות.


כיצד ניתן להימנע?

דלקת חניכיים בשלביה הראשוניים ניתנת למניעה, ע"י צחצוח שיניים יסודי באופן יומיומי, שימוש בחוט דנטלי או במברשיות המיועדים לניקוי שאריות מזון הכלואות בין השיניים ובנוסף טיפול הסרת אבנית וניקוי שיניים יסודי בכל 3-6 חודשים ע"י השיננית במרפאה.חשיבות הטיפול התקופתי אצל השיננית

טיפול השיננית, מסייע במניעת דלקות חניכיים, ריח רע מהפה, שמירה על שתלים, מניעת חורים בשיניים, טיפול בשיניים רגישות ושמירה על שיניים נקיות, לבנות ויפות. 

מה טיפול השיננית כולל? 

הטיפול כולל הסרת אבנית שהצטברה על השניים ומתחת לקו החניכיים ,ניקוי יסודי בין השיניים משאריות מזון שנצמדו לשיניים ,ניקוי והברקת השיניים מכתמים שהצטברו על גבי השיניים והמלצות לניקוי אפקטיבי. 

טיפול השיננית מומלץ לביצוע לפחות פעמיים בשנה והוא מונע וחוסך במרבית המקרים טיפולים יקרים ומורכבים.

סיבה חשובה נוספת לשמירה על בריאות החניכיים 

הקשר בין מחלות חניכיים להתפתחות מחלות כלליות הוכח במחקרים רבים, זוהי ללא ספק סיבה חשובה נוספת לשמירה על בריאות החניכיים.

מחלות חניכיים, מהוות סיכון להתפתחות מחלות לב, בעיות פוריות, אלצהיימר ואף להתפתחות סוגים מסוימים של סרטן, זאת בנוסף לסיכון להתרופפות אחיזת ויציבות השיניים בפה.

במרפאתנו טיפולי החניכיים מבוצעים ע"י מומחה למחלות חניכיים (פריודונט) וכוללים אבחון גורמי המחלה, הכנה ראשונית, טיפולים לבניה מחדש של מנגנון תאחיזת השיניים, טיפול תחזוקתי לשימור תוצאות הטיפול וכירורגיה פלסטית פריו דנטלית המעניקה פתרונות לפגמים אסתטיים של מתאר קו החניכיים.שימוש במכשור לייזר דנטלי בטיפולי חניכיים

שימוש במכשור לייזר בטיפולי חניכיים תפס תאוצה בעשור האחרון בעקבות מחקרים שהוכיחו ששימוש במכשור לייזר בטיפולי חניכיים הוכח כיעיל במיוחד.

ישנם יתרונות רבים לשימושי הלייזר הדנטלי בטיפולי חניכיים, הוא עוזר לחיטוי כיסי החניכיים הדלקתיים ובמקרים רבים הוא מונע התערבות כירורגית נרחבת ופולשנית יותר.

שימוש בלייזר מבוצע לרוב ללא דימום וללא צורך בתפרים, הוא מאפשר טיפול זעיר פולשני ומאיץ את תהליך החלמת רקמת החניכיים ועם תוצאות אסתטיות מקסימליות ומעניק חווית טיפול נעימה יותר למטופל.