שיקום הפה

שיקום הפה הוא תחום ברפואת השיניים המתמקד בשחזור שיניים שיאפשר תפקוד תקין של מערכת הלעיסה עם שימת דגש על האסתטיקה ונראות השיניים. 

טיפולים לשיקום הפה החל בטיפולים בסיסיים - שחזורים פשוטים והשלמת שיניים פגועות ועד לטיפולים מורכבים הכוללים השלמת שיניים נרחבת, שיקום בעיות סגר ומנשך, שיקום על גבי שתלים, שיקום באמצעות כתרים, גשרים ותותבות. 

התייעצות מומחים במקרים מורכבים במרפאתנו צוות מומחים בתחומים מגוונים המקיים התייעצות במקרים מורכבים על מנת להגיע לתוצאת השיקום הנכונה והמדויקת ביותר, שמטרתה להעניק למטופלים שלנו טיפול איכותי ויציב לשנים רבות.
כתרים/גשרים ללא מתכת בסריקה וייצור דיגיטלי

מהו כתר ומתי הוא נדרש ?

כתר מאפשר שחזור של כותרת השן הטבעית והוא נדרש לביצוע כשכותרת השן נפגעה מעששת נרחבת, לאחר טיפול שורש או השלמת שן אחת חסרה באמצעות שתל דנטלי. הכתר מעניק לשן מעין מעטפת בעלת צורה וצבע של כותרת השן הטבעית והוא מאפשר הגנה על השן הפגומה, מחזיר אותה לתפקוד תקין עם מראה אסתטי כמו של שן טבעית.

מהו גשר ומתי הוא נדרש?

גשר מורכב מכתרים המחוברים יחדיו ומיועד להשלמת חוסר נרחב של שיניים בפה, הוא מבוצע  על גבי שתלים דנטליים המשחזרים את שורשי השיניים החסרות ועליהם מותקן הגשר המעניק שחזור של כותרות השיניים ומאפשר תפקוד ומראה כמו שיניים טבעיות.

כתרי החרסינה הסטנדרטיים(מהדור הקודם)בנויים מכיפת מתכת המצופה בשכבת חרסינה המעוצבת לצורת השן הטבעית ואנחנו עדיין משתמשים בהם במקרה שיש העדפה ברורה לכך משיקולים רפואיים.

בעקבות טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, פותח דור של כתרים נטולי מתכת כלל.  

כתרי זירקוניה ללא מתכת

כתרי הזיקרוניה הם כתרים נטולי מתכת המיועדים לרוב לשיקום אסתטי של שיניים קדמיות אך גם לשיניים אחוריות.

כתרי הזירקוניה מעניקים פתרון למטופלים הסובלים מאלרגיה למתכות, הם בעלי שקיפות גבוהה ומראה טבעי ואסתטי במיוחד, הם מעניקים פתרון למטופלים השוחקים שיניים מהסיבה שהם אינם נשחקים והם מיוצרים בטכנולוגיה דיגיטלית מתקדמת.

כתרי Emax ללא מתכת

כתרי ה Emax הם כתרים נטולי מתכת, עם יתרונות דומים לכתרי הזירקוניה -אסתטיקה ברמה גבוהה, שקיפות טבעית ,חוזק רב והתאמה ביולוגית טובה יותר לגוף האדם. 

בכתרי Emax משתמשים במרבית המקרים כשמדובר בשיקום של שיניים בודדות.תותבות נשלפות

תותבות נשלפות הן פתרון שיקומי להשלמת חוסר שיניים מלא או חלקי בפה, שנים רבות היה נהוג להשתמש בהן, לפני פיתוחם של השתלים הדנטליים.

כיום אנו משתמשים בהן כשאין אפשרות לבצע שיקום קבוע או משיקול כלכלי של המטופל.

תותבת שלמה מאפשרת  השלמת חוסר שיניים מלא בכל הלסת והיא נתמכת על גבי רכס החניכיים בלבד, כך שאחיזתה ויציבותה מוגבלת. 

תותבת חלקית מאפשרת השלמת חוסר שיניים חלקי בלסת והיא נתמכת ברכס החניכיים וגם נאחזת על גבי השיניים הקיימות בעזרת ווים.

בתותבת זו משתמשים גם כתותבת לתקופת מעבר/החלמה לאחר ביצוע עקירות מרובות. 

תותבת נתמכת על גבי שתלים פתרון המאפשר את שיפור היציבות של התותבת השלמה, על ידי התקנת  2-4 שתלים דנטליים המעניקים יציבות טובה יותר לתותבת באמצעות מחברים מיוחדים.

שיקום בשיטת אול און 6\4

שיטת השתלה ושיקום שיניים All-On4\6 נחשבת לשיטה מצליחה ומיועדת למטופלים הסובלים מחוסר שיניים מלא או למטופלים הסובלים מחוסר קיצוני של נפח העצם ואינם יכולים לעבור השתלות דנטליות נרחבות בכל הפה.

עקרונות השיטה מבוססים על התקנת 4 או 6 שתלים דנטליים בזווית ייחודית ועליהם מורכב גשר קבוע המחובר מכתרים, המעניק תוצאת שיקום בדומה לשיניים טבעיות ומעניק תפקוד תקין של מערכת הלעיסה עם תוצאה אסתטית ומרשימה.

הטיפול במרפאתנו מבוצע בתכנון דיגיטלי מתקדם ומדויק, המעניק שיניים חדשות קבועות ומתפקדות בתוך כ- 24 שעות בלבד.השתלות שיניים ושיקום פה בהעמסה מיידית

השתלות שיניים נחשבות לטיפול המועדף לשיקום שיניים חסרות למטופלים שאיבדו מסיבות שונות את השיניים ומעוניינים בפתרון תפקודי ואסתטי.

תהליך השתלה ושיקום שיניים בשיטה המסורתית אורך כמספר חודשים, מעת ביצוע ההשתלה ועד להרכבת הכתרים הקבועים על גבי השתלים.

שיטת "העמסה מיידית" הינה שיטה מתקדמת וחדשנית המבוססת מחקרים, המאפשרת רק ובהתאם לפרוטוקול המאפשר את ביצועה.

שיקום ב"העמסה מיידית" מאפשר שיקום מיידי ביום אחד, בתהליך הכולל במקרים מסוימים גם עקירת השיניים הנדרשות, התקנת השתלים והרכבת גשר שיניים זמני, הגשר הקבוע מבוצע מספר חודשים לאחר מכן, לאחר ריפוי מלא.טיפולים משמרים

טיפולי שיניים משמרים כוללים שחזורים (סתימות), טיפולי שורש וטיפולי תחזוקה, מניעה ,הסרת אבנית וניקוי שיניים תקופתי.

ביקורת תקופתית הינה הדרך הנכונה והיעילה ביותר לשמירה על שיניים בריאות ומאפשרת לנו לזהות בעיות בתחילת דרכן ולטפל בהן במהרה, לפני שהן הופכות למורכבות ויקרות יותר.

אנו ממליצים>> להגיע לביקורת שיניים תקופתית אחת ל 12 חודשים ולטיפולי שיננית להסרת אבנית וניקוי שיניים אחת ל- 3 עד 6 חודשים בהתאם להמלצת השיננית.


פתרונות למטופלים הסובלים מ"חרדה דנטלית" – עבור אנשים מסוימים החוששים לעבור טיפול שיניים, אנו מציעים לעבור את הטיפול באמצעות 2 פתרונות:

פתרון 1 - סדציה(טשטוש עמוק) מאפשרת לרכז את מרבית טיפולי השיניים ולבצעם ביום אחד תחת טשטוש עמוק, שיטה זו מאפשרת טיפול בדומה להרדמה מלאה אך עדיין להשאר בהכרה וללא הסיכונים הכרוכים בהרמה מלאה. הטיפול מבוצע בליווי רופא מרדים מומחה (ברישיון משרד הבריאות).

פתרון  - 2 "גז צחוק"

טיפול שיניים בסיוע "גז צחוק" נועד להפחית את רמת החרדה של המטופל, להפחית את סף הכאב ולאפשר שיתוף פעולה מלא בזמן הטיפול. השפעת "גז הצחוק" מעניקה תחושה מרגיעה, נינוחות ורפיון המאפשרים לעבור את הטיפול ביעילות מקסימלית.


שליחת הודעה באפלקציה WhatsApp